İnci Kolye Hangi Kıyafetlerle Kullanılır?

İnci kolye her dönemin vazgeçilmezlerinden biri ve modası asla geçmeyecek gibi de duruyor. İncilerin bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi kesinlikle temiz ve şık bir görünüm sağlamaları. İster zarif, ister spor, ister şık bir kıyafet giyin; inci kolyeler her zaman tüm gözleri üzerinizde toplar. Bu yazımızda inci kolyelerin hangi kıyafetler ile daha kolay kombinlenebileceğinden bahsettik. İyi okumalar!


Simsiyah bir elbise!


Bembeyaz inci kolyelerin en çok yakışacağı, en çok uyum sağlayacağı ve kendini göstereceği kıyafet rengi elbette ki siyah! Siyah, güzel bir elbise ile inci kolyenizi rahat bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Hem siyahın asaletini üzerinizde taşımış olur, hem de inci kolyenin saflığını şık bir biçimde dışarı yansıtmış olursunuz.


Birden fazla inci kolye kullanabilirsiniz


Farklı uzunluklarda ve boyutlarda birkaç inci kolyeyi bir arada kullanabilirsiniz. Tabii bunu uygularken kıyafetinizin düz, sadece bir görünümde olmasına dikkat edin. Göz karmaşası yaratıp inci kolyenin gösterişini bastırmak istemezsiniz. Gömlek, düz bir bluz ve elbise ile bu kombini rahatça uygulayabilirsiniz.


Büyük inciler kullanmaktan korkmayın!


Seksenli yılların büyük inci kolyeleri her ne kadar kıyafet ile kombinlenmesi zor gibi gözükse de çok basit bir şekilde istediğiniz uyumu yakalayabilirsiniz. Göğüs dekoltesi bulunsa da bulunmasa da her türlü şık elbisede büyük inci kolye kullanabilirsiniz. Tabii gideceğiniz mekan da önemli. Özellikle iş yemeklerine giderken bu kolyeler kurtarıcı olabilir.


Şifon bluz ile incinin harika uyumu


İnci kolyeler şifon bluzlar ile çok yakışıyor! Çoğu kişinin tercih ettiği şifon bluz-inci kolye kombinini siz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken konu, bluzunuzun çiçekli veya aşırı hareketli bir tasarıma sahip olmaması.


Tulum-inci kolye uyumu


Tulumlar günlük hayatımızda çok tercih ettiğimiz kıyafetlerden biri. Yazın da kışın da onları dolabımızdan eksik etmiyoruz. Spor olmayan, şık, özellikle pantolon çizgisi ve gömlek yakası olan bir tulum içinde inci kolye harika bir uyum sergileyecektir.


Taşlı kıyafetlere dikkat!


Taş gibi ilgi çeken detaylara sahip kıyafetler ile inci kolye kullanımını pek önermemekteyiz. Çünkü ikisi bir araya geldiğinde göz karmaşası yaratabilir, inci kolyenin vermesi gereken o şık görünüm arka planda kalabilir. Bu sebeple inci kolye kullanacağınız zaman sade bir kıyafet giymeyi tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir