Gelinlik Yakasına Uygun Takı Seçimi

En özel günümüzde gelinlik dışında bize ışıltı katan en önemli unsur da gelin takılarıdır. Bu takıları gelinlik modeline ve yakasına uygun bir biçimde seçmeliyiz. Böylece o güzel gelinlik takılar ile birleştiğinde kusursuz bir görünüme kavuşuruz. Olmazsa olmaz gelin takıları arasında küpeler, gerdanlıklar, gösterişli kolyeler bulunuyor; haliyle seçim yapmak da zorlaşıyor. Bu yazımızda gelinlik yakasına uygun takı seçimi hakkında sizlere ufak tüyolar verdik. İyi okumalar!


İnce askılı gelinlik için takı seçimi


Eğer ince askılı bir gelinlik tercih ettiyseniz gelinliğinizi tamamlayacak olan parıltılı, gösterişli bir kolye seçebilirsiniz. İnce askılı gelinliğin verdiği sadelik, gösterişli kolyeniz ile bütünleşecektir. Kolyeniz ince ya da kalın formda olabilir. Eğer kolye yerine gösterişli bir küpe seçmek isterseniz de yakut ya da zümrüt renginde olan büyük küpeleri tercih edebilirsiniz.


Kalın askılı gelinlik için takı seçimi


Eğer kalın askılı bir gelinlik tercih ettiyseniz kolye ya da küpe takmanızı pek önermemekteyiz. Kalın olan askı zaten göğüs bölgenizi, dekoltenizi dolu gösterecektir. Eğer kolye takarsanız bu, kalabalık bir görünüme sebep olacaktır. Küpe ya da kolye takmak yerine parlak taşlara sahip olan bilezikler, göz alıcı yüzükler kullanabilirsiniz. Böylece istediğiniz hoş parıltıyı yakalamış olursunuz.


Straplez model gelinlik için takı seçimi


Straplez model gelinlik alır iken şunlara dikkat etmelisiniz: Göğüsleriniz büyük olmamalı ve omuz genişliğiniz ile omuz dikliğiniz standart olmalı. Bu kriterlere uyuyor iseniz ve straplez model gelinlik kullanmaya karar verdiyseniz gelinlik yakasına uygun takı seçimi konusunda çok rahatsınız! Çünkü bu modeldeki bir gelinlikte istediğiniz kadar boynunuzu doldurabilir, istediğiniz boyutta küpeler kullanabilirsiniz. Boynunuzu, dekoltenizi doldurmak tamamen size kalmış durumda.


Kayık yaka gelinlik için takı seçimi


Gelinlik yakasına uygun takı seçimi konusunda en zor olan model bu. Kayık yaka dekoltenizi yatay olarak kapatır ve kolye kullanımına izin vermez. Bu sebeple kayık yaka modellerde kesinlikle kolye kullanmamalısınız. Fakat küpe seçimi konusunda özgürsünüz. Eğer kayık yakanızda çok fazla işleme, detay yoksa dilediğiniz küpe modelini kullanabilirsiniz. Yakanızda detaylar bulunuyor ise de küçük model küpeleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir